شركت لاديز نيرو
جستجو
   جستجو
منوها
مواد پلیمری
مواد شیمیایی
تماس با ما
تلفن:
02186087238  02188653056 02188653061
فكس: 88652440 (021)
ايميل: ladiz.info@ladizco.com
   
پلیمر 
این شرکت در زمینه صادرات انواع مواد پلیمری از پتروشیمی های بزرگ کشور به اقصی نقاط جهان فعالیت دارد.
ساده‌ترین تعریف پلیمر بیان دارنده‌ ماده‌ شیمیایی کارآمدی است که از واحدهایی تکرارشونده تشکیل می‌شود. پلیمر می‌تواند به صورت شبکه‌ای 3 بعدی (که در آن واحدهای تکرارشونده از راست و چپ، جلو و عقب و بالا و پایین به یکدیگر متصل‌اند) باشد.
لیمر می تواند شبکهای 2 بعدی (که در آن واحدهای تکرارشونده از بالا و پایین و راست و چپ در یک صفحه به یکدیگر متصل‌اند) و یا شبکهای تک بعدی (که در آن واحدهای تکرارشونده از راست و چپ همانند یک زنجیر به یکدیگر متصل‌اند) حاضر شود.
هر واحد تکرار شونده در حقیقت یک “مِر” می‌باشد و ترکیب “پلی” (به معنای چندین) و “مِر” کلمه “پلیمر” که به معنای تعداد زیادی واحد تکرارشونده است را تشکیل می‌دهد. واحدهای تکرارشونده عموماً از کربن و هیدروژن و گاهی از اکسیژن، نیتروژن، سولفور، کلر، فلور، فسفر و سیلیکن ساخته می‌شوند. برای ایجاد زنجیره‌ای از این واحدها، “مِر”ها به صورت شیمیایی به یکدیگر قلاب یا به اصطلاح پلیمریزه می‌شوند.
 به هم متصل کردن تعداد بیشماری کاغذ رنگی برای ایجاد حلقه‌ای کاغذی، یا قلاب کردن صدها تکه کاغذ به یکدیگر به صورت یک زنجیر و یا مهره‌های به ریسمان کشیده شده همگی می‌توانند به درک بهتر پلیمرها کمک کنند. پلیمرها در طبیعت وجود داشته و نیز می‌توان آنها را برای رفع نیازهای خاص تولید کرد.
پلیمرهای تولیدی می‌توانند به صورت شبکه‌ای 3 بعدی که پس از تشکیل از قابلیت ذوب مجدد برخوردار نمی‌باشند، ظاهر شوند. چنین شبکه‌هایی “پلیمرهای ترموست” نامیده می‌شوند. رزین‌های اپوکسی به کار برده شده در چسب‌های دوگانه از جمله پلاستیک‌های ترموست می‌باشند.
 پلیمرهای تولیدی همچنین می‌توانند به صورت زنجیری تک بعدی با قابلیت ذوب مجدد ظاهر گردند. این زنجیرها به عنوان پلیمرهای ترموپلاستیک و نیز “پلیمرهای خطی” شناخته می‌شوند. بطری، فیلم، لیوان و فیبرهای پلاستیکی همگی از جمله پلاستیک‌های ترموپلاستیک محسوب می‌گردند.

برخی از انواع پلیمر ها به شرح ذیل می باشند :
  • پلی اتیلن سنگین ( موارد مصرف : ساخت انواع لوله های آبرسانی و ...)
  • پلی اتیلن سبک ( ساخت انواع کیسه های زباله، کیسه های پلاستیکی و ...)
  • پلی اتیلن سبک خطی ( ساخت انواع کیسه های زباله و کیسه های پلاستیکی با مقاومت بیشتر)
  • پلی بوتادین رابر
  • پلی پروپیلن ( ساخت مواد پلاستیکی با درجه استحکام بیشتر و مقاوت بالاتر)
كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت لاديز نيرو مي باشد.
طراحي و اجراء توسط شركت سارگون